Menu

Gra słowna „Oczyść Słowo”

26 kwietnia, 2019 - Polecane produkty, Porady
Gra słowna „Oczyść Słowo”

Odwiedzając sklep Google Play znajdziemy w nim tysiące gier w różnych kategoriach, samych kategorii jest kilkadziesiąt naprawdę jest w czym wybierać, przynajmniej takie można odnieść na początku wrażenie, jednak jak zaczynamy przeglądać poszczególne grupy gier okazuje się że większość z nich to kopie już istniejących gier, które zostały nieznacznie przerobione lub dodano do nich jakąś funkcjonalność, jednak to nadal te same gry, w które już graliśmy. Nierzadko jest tak, że dana gra jest taka sama jak inna a różnica polega jedynie na sposobie zliczania punktów, bądź grafice, którą zmieniono aby zachęcić użytkownika do wybrania tej właśnie gry a nie jej oryginału z mniej atrakcyjnym designem.

Zbliżona sytuacja panuje w zasadzie w wszystkich kategoriach, w grach strategicznych zmieniają się postaci, w grach logicznych kolory lub kształty elementów którymi operujemy a w grach słownych kolory literek lub tło i mamy kilka gier typu krzyżówka, które różnią się sposobem wyświetlania literek, ich kolorem lub mają uatrakcyjnienie w postaci zmieniającego się w tle zdjęcia, a należy dodać, że taka gra ze względu na grafiką potrafi zajmować nawet kilkadziesiąt mega na obecną chwilę jest jeszcze pewnym ograniczeniem.

Przeglądając kategorię gier słownych można jednak natrafić na pewne ciekawe propozycje, jedną z tych które przykuły moją uwagę okazała się gra słownaOczyść Słowo” w wersji polskiej, choć jest również wersja angielska tej gry, która nazywa się „Clean Word” (words game).

words game

Gra polega na wskazaniu w słowie liter, które do niego dodano. Na początku słowa są krótkie i dodawana jest tylko jedna litera, więc ukończenie etapu nie stanowi problemu, jednak z każdym kolejnym etapem pojawiają się utrudnienia, słowa stają się dłuższe a dodatkowo dochodzą kolejne dodatkowe litery, pojawiają się również inne utrudnienia, np: litery się poruszają lub są zasłaniane. Sama gra nie jest skomplikowana i nie da się w nią długo grać jednak dzięki niej , co zauważyłem po sobie można rozwijać słownictwo, znalazłem kilka wyrazów, których dawno nie używałem i przypomniał je sobie, od razu również przypomniało mi się ich znaczenie, choć niektóre musiałem sprawdzić w słowniku, ponieważ nie pamiętałem. Ponadto jak ktoś ma problemy z ortografią to również gra może okazać się pomocna, widzimy jakieś słowo i sobie utrwalamy jego pisownię.

gra słowna

Grałem również w wersję angielską tej gry i choć z „anglika” nie jestem orłem udało mi się zdobyć kilka poziomów i zająć jakąś wysoką pozycję, ale to chyba dlatego, że gra dopiero wchodzi na rynek i nie ma jeszcze wielu graczy. Podsumowują polecam obie gry jako sposób na zabicie czasu w poczekalni, tramwaju lu innym momencie kiedy nie mamy innej możliwości jego zagospodarowania a nie chcielibyśmy go całkowicie zmarnować, myślę że gra może okazać się bardziej interesująca niż jakieś kolorowe koraliki czy klocuszki od których dostaje się oczopląsów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *