Menu

Jeżeli kanapa to narożna

4 czerwca, 2019 - Aranżacja wnętrz, Polecane produkty, Porady
Jeżeli kanapa to narożna

Pokój dzienny naszych marzeń to miejsce, w którym wygodnie się rozsiadamy a jeszcze lepiej rozkładamy aby zażyć relaksu po pracowitym dniu lub spędzić miło czas z rodziną oglądając film. Aby taki scenariusz był realny należy nasz pokój odpowiednio przystosować, między innymi zapewnić wygodne miejsca do siedzenia lub leżenia. Takie miejsce powinno oferować jak najwięcej powierzchni to „wyciągnięcia się” gdyż z reguły nasza praca odbywa się w pozycji stojącej bądź siedzącej, tak więc naturalne jest, że odpoczynek powinien mieć miejsce przy innym ułożeniu ciała, nie mówimy tu o wypoczynku aktywnym, choć i tan dobrze jest realizować po de-pionizacji kręgosłupa, np: pływając lub na siłowni, gdzie znaczną część ćwiczeń można wykonywać w pozycji leżącej bądź półleżącej.

zestaw wypoczynkowy

Zestaw dwa fotele z kanapą 3 osobową.

Tak więc szukamy sposobów na zapewnianie dla nas i naszej rodziny wygodnych miejsc w salonie. Scenariuszy, które można zrealizować jest kilka, jednym z nich jest zestaw wypoczynkowy 3+1+1, czyli inaczej kanapa lub sofa 3 osobowa oraz dwa fotele. Taki zestaw prezentuje się bardzo dobrze jest elegancki, no i można te fotele przesuwać, co niewątpliwie jest dużą zaletą tego rozwiązania, jednak jeżeli policzymy ile miejsc leżących zyskujemy to nie wypada to zbyt dobrze, owszem można rozważyć fotele z podnóżkami, jest to jakieś rozwiązanie, jednak te podnóżki nie będą się prezentowały najlepiej w połączeniu z kanapą i ławą do kawy, taki zestaw może znaleźć się w rogu pokoju obok lampy i stać się kącikiem dla mola książkowego na jesienne i zimowe wieczory.

Opcją, która jest chyba najlepsza jest kanapa narożna. Ten mebel, choć niektórym kojarzy się z małymi mieszkaniami, gdzie rogówka była sposobem na zyskanie miejsca, prezentuje się równie dobrze jak zestaw 3+1+1, oczywiście mówimy to o dużym narożniku, a jego oferta jest dużo ciekawsza. Typowy narożnik w kształcie litery „L” zapewnia co najmniej dwa miejsca leżące, a jeżeli jest to model z poszerzoną krótszą kanapą to miejsca robią się już trzy, co jest wyraźnym zyskiem w stosunku do klasycznej kanapy lub sofy, co więcej samych miejsc siedzących mamy co najmniej tyle samo co w wcześniej omawianym wariancie. Idąc dalej, jeżeli narożnika jest rozkładany, a takie obecnie przeważają na rynku mamy całkiem spore łoże na wypadek gości zostających na nocleg.

Funkcjonalny narożnik w kształcie litery „L” z półką

narożnik z półką

Możemy również pomyśleć o dużym narożniku w kształcie litery „U”, którego oferta jest jeszcze ciekawsza. Liczba miejsc leżących może wzrosnąć do 5 i odpowiednio siedzących nawet do 8, nie mówimy tutaj o jakimś ścisku tylko całkiem komfortowym spędzaniu czasu. Co ważne taka duża kanapa narożna wcale nie wymaga większej powierzchni podłogi, a raczej mniejszej niż omawiany powyżej komplet wypoczynkowy.

Duży narożnik w kształcie litery „U”

narożnik duży w kształcie U

Tak więc reasumując, meblem, który oferuje więcej jest zdecydowanie narożni, jeżeli dodatkowo mamy nie za bogaty metraż to jest to kolejna okoliczność przemawiająca za zakupem tego typu mebla, tak więc narożniki górą.

Produkty prezentowane w artykule pochodzą z oferty sklepu Solpol-Meble, kategoria kanapy narożne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *